دوشنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / بانک روسی به زودی ضمانت نامه‌های نیروگاه سیریک را صادر می‌کند

بانک روسی به زودی ضمانت نامه‌های نیروگاه سیریک را صادر می‌کند

مدیر عامل برق حرارتی با بیان اینکه بانک‌های روسی طی چند روز آینده ضمانت نامه‌های قراردادی خط اعتباری نیروگاه سیریک هرمزگان را صادر می‌کنند، گفت: تعطیلات سال نو میلادی روند بازگشایی ال سی برای نیروگاه سیریک را با تاخیر مواجه کرد.

به گزارش برق نیوز، محسن طرزطلب از صدور ضمانت‌نامه‌های قراردادی بانک‌های روسی برای باز کردن ال سی تامین مالی نیروگاه سیریک در روز‌های آینده خبر داد و گفت: تعطیلات سال نو میلادی باعث شد تا یک مقدار روند ال سی نیروگاه سیریک هرمزگان به دلیل تعطیلی بانک‌ها به تاخیر بیفتد.
وی افزود: بانک‌های روسی به زودی ضمانت‌نامه‌های قراردادی را صادر خواهند کرد تا پس از آن شاهد بازگشایی خط اعتباری ال سی تامین مالی نیروگاه سیریک هرمزگان باشیم.
طرزطلب ادامه داد: نیروگاه سیریک هرمزگان تجهیز کارگاه شده و مشکلی برای آغاز احداث نیروگاه نیست.
پیشتر طرزطلب مدیر عامل برق حرارتی با صراحت اعلام کرده بود که پایان نوامبر آخرین فرصت برای روسیه است، در غیر این صورت دولت روسیه باید پیمانکار را تغییر دهد.
توافقنامه ایران و روسیه برای احداث نیروگاه سیریک هرمزگان بیش از سه سال است که امضاء شده است.
این توافقنامه در اواخر سال ۱۳۹۵ و در زمان وزارت حمید چیت‌چیان به عنوان وزیر نیروی دولت یازدهم با روسیه امضاء شد و پس از کلنگ زنی مقرر شد تا نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی (چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی بخار) سیریک هرمزگان با خط اعتباری روسیه به ارزش ۱، ۲ میلیارد دلار احداث شود. منبع: فارسOriginal Article

درباره ی شرکت سگال صنعت صدرا